Kadınlar için en iyi Kıvırcık Kısa Saç Modelleri 2020

Kadınlar için en iyi Kıvırcık Kısa Saç Modelleri 2020

Kadınlar için saç modelleri önemli ayrıntıların başından geliyor. Yapılan araştırmalara göre bir kesim uzun saç modellerinden kesinlikle vazgeçmiyor. Kısa saç modelleri ise uzun saç modelleri kadar sıkça tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Kısa saç modelleri hem kolay bakımı hem de bu tarzı seven kadınlar için tercih edilen nedenler arasında yer almaktadır. Kısa saç modelleri her dönem modasını korumaya devam ediyor. Kadınlar için en iyi kıvırcık kısa saç modelleri 2019 seçenekleri oldukça fazla görünüyor. Alagarson modeller son derece radikal kesimler gibi görünse de geçen sezon ve bu sezon revaçta olan modeller arasında bulunuyor.

 

1

Bu sezon kurtarıcı saç modelleri ile hem gününüz özel geçecek hem de kendinizi daha hafif hissedeceksiniz. Özellikle ense kısmı oldukça kısa ve üst kısımlar kabarık olan saç modelleri kullanımı en kolay saç tasarımları arasında çoktan yerini almış görünüyor. Bu model bakımı son derece kolay olduğu için yıka ve çık işlemi yapılarak rahatça kullanılabiliyor. Bir diğer saç modeli ise eşit görünümlü kısa saç kesimi olarak önerilen özellikleri içeriyor. Yine bu saç modelinde sadece biraz jöle sürerek dışarı çıkmak mümkün olabiliyor. Saç telleri zayıf olan hanımlar içinse kakül modeli bu sezon oldukça sık kullanılan seçeneklerden birisi. Özellikle kıvırcık saçlarda alın yukarısından kaş hizasına kadar kıvır kıvır kâküller hanımları son derece cool gösteriyor. Kıvırcık saçların zor şekillenmesinden şikâyetçi olan hanımlar kısa kesim modellerde ufak dokunuşlar ile saçlarınıza şekil verebilir ve tüm gün hem şık hem de kurtarıcı saç modelleri ile rahat edebilirsiniz.

 

Bob Modeli Saçlar İle Tarzınızı Yaratın

Kıvırcık saçlı hanımlar için hemen hemen her sezonun en sık kullanılan modellerinden olan bob modeli saç kesimleri son derece havalı bir görünüm için ideal… Hem düz saçlarda hem de kıvırcık saçlarda rahatlıkla kullanılan bu kesimler 2020 yılında da vazgeçilemeyen saç kesimleri arasında bulunuyor. Özellikle kıvırcık saçlarda daha havalı bir görünüm oluşturan hanımlar farklı renk ve seçenekler ile bu modeli tercih ediyor. Eğer saç modelinizi değiştirmek istiyorsanız sizde bob modeli saçlar ile tarzınızı yaratın ve bambaşka bir insan olun. Bakımı oldukça kolay olan bu kesim ile güne oldukça rahat bir başlangıç yapabilirsiniz. Asimetrik kesim özelliği nedeni ile sadece saçınızı tarayıp çıkabilmeniz mümkün olacaktır.

 

Kıvırcık Ve Kısa Kesim Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kısa ve kıvırcık saçların bakımı ilk bakışta kolay gibi olsa da bu saçların kıvırcık olmasının yoğunluğu ile doğru orantılıdır. Eğer yoğun bir saç yapısına sahipseniz saçlarınıza nemlendirici yardımı ile kolayca şekil verebilirsiniz. Genel anlamda kısa saç bakımı uzun saçlara göre daha kolaydır. Ancak kısa ve kıvırcık saçlarda saçın azlığına ve çokluğuna ve hacim yoğunluğuna göre bu durum değişkenlik gösterebilmektedir. Kıvırcık saçlarda en çok şikâyet edilen nokta ise saçların sık sık kabarmasıdır. Eğer kabarık saç şeklinden hoşlanmıyorsanız saçlarınızı biraz ıslataratak kolayca şekil verebilir ya da kalıcı dalga açım işlemi ile daha açık bir kıvırcık saç görünümü elde edebilirsiniz. Kıvırcık ve kısa kesim saçlar için bakım önerileri konusunda kuaförünüzden de detaylı bilgi alarak kendinize has saç tarzınızı güvenle kullanabilirsiniz.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir