Kadınlar için En Güzel Doğal Kısa Saç Modelleri 2020

Kadınlar için En Güzel Doğal Kısa Saç Modelleri 2020

Hemen hemen, her bayanın mevcut saç tipleri arasında yer almaktadır. Dalgalı saç modelleri şekillendirmek çok önemlidir. Eğer istenilen şekil verilemiyorsa sorun saç kesim hatasından kaynaklı olabilmektedir.

 

Dalgalı Kısa Saçlara Uygun Saç Modelleri

Her yüz tipine göre uygun olmayan modeller vardır. Kısa bob saç modeli bu kesim sayesinde duştan sonra saç köpüğü ile şekillendirilerek çok fazla kullanım alanları ortaya çıkmaktadır. Bol kesimli saç modelleri mutlaka şekillendirilmesi gereklidir. Asimetrik kesim saç modelinde, ise her gün rahatlıkla kullanım uygun olmaktadır. Bu kesim sayesinde istenilen saç uç kısımlarına maşa kullanılarak da çok güzel bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Kâkül kesim saç modellerinde, dalgalı saçların daha hacimli ve görünüş itibariyle den daha canlı olmasına katkı sağlar.   Uzun saç modelinde bob kesime artı saçlardaki kâkül ile daha farklı bir tarz elde edilebilir. Kişinin bulunduğu yaştan daha da genç hissedilmesi olanak sağlar. Katlı kesim modelleri genellikle, ince telli saçlara sahip bayanların mutlaka tercih etmesi gereken saç modeller arasındadır. Bu sayede saça daha fazla hacim kazandırma işlemi ve daha sağlıklı görünecektir. Bu saç modelinde saç köpüğü kullanılabilir. Dalgalı kısa saçlara uygun saç modelleri ile kadınlar güne daha hızlı şekilde hazırlanıyor.

 

Dalgalı Kısa Saçların Bakımı

Bu saç modeli diğer saç modellerine göre daha da zor bir bakım isteyen dalgalı kısa saç bakımı süreçlerdir. Genellikle dalgalı saç yapıları kuru saç yapısı olmaya meyilli sebepleri ile diğer saç diplerine oranla daha kısa süre zarfında kurumasına sebep oluyor. Bu tür durumlar saçın genel parlaklığının kaybetmesine canlığının yitirilmesine, saçın mat ve soluk şekilde gözükmesine neden olmaktadır. Bu tip saç modellerinde saç boyama işlemleri daha çok zarar verir. Bazı şartlarda saçın açılması için kullanılan açıcılar saçın kopması sebebiyet verebilir.

 

Dalgalı Saç Bakım Ürünleri

Bu tip saç modellerinde bakım çok önemlidir. Kuru saç uçları, nemsizlikten dolayı herhangi bir işlem sebebiyle kopmalarına sebebiyet verebilir. Bu sorunların çözümleri için bitkisel özlü şampuan ve keratinli olması saç bakımında oldukça işe yarayacak bakım çeşitleri arasında yer alır. Dalgalı saç bakım ürünleri içerisinde keratin yağlarının, serum şeklinde olan formları da kullanılarak ön yıkama ve yıkama sonrası serum olarak saçların daha kolaylıkla şekil verilebiliyor olmasına yardımcı olur.

 

Evde Dalgalı Saç Bakımları İçin Öneriler

Evde dalgalı saç bakımları için öneriler arasında kısmında evlerimizde en çok bulunan yumurta saç bakım maskesi içerisinde malzemelerimizin en başında yer almaktadır. Bir kâseye 1 adet yumurta, 2 tatlı kaşığı zeytinyağını, 1 yemek kaşığı mayonez eklenerek iyice çırpılır. Bu karışımı saçta 30-45 dakika kadar bekletilmesi yeterli olur. Soğuk su ile durulandığı takdirde işlem tamamlanır. Bir diğer ana malzeme olarak da bal sayesinde saçlar daha fazla nemi hapsetmesi sağlanmış olur. Bal, içerisine eklenerek Hindistan ve zeytinyağını ilave edilerek iyice karışım sağlanıldıktan sonra saç diplerine uygulanır. Yarım saat kadar bekletilir saçlar yıkandıktan sonra ortaya çok güzel ve yumuşak saç yapısının oluştuğunu gözlemleyebilirsiniz

 

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir