Hoşlanılan Kıza İlk Mesaj Nasıl Atılır?

Hoşlanılan Kıza İlk Mesaj Nasıl Atılır

Herkes birilerinden hoşlanır, ona gönlü kaptırır. Bu dünyanın güzel bir gerçeğidir. Hoşlandığın kızın numarasını almak ya da Instagram’da karşılıklı takipleşmek senin için çok heyecan verici bir durum olacaktır. Peki, daha sonra ne yapacağın hakkında bir fikrin var mı? Ona ne mesaj atacaksın? Dikkatini çekmek için bir şeyler yapmalısın. Hoşlanılan kıza ilk mesaj nasıl mesaj atılır öğrenmek istiyorsan okumaya devam et.

Hoşlanılan kıza ilk mesaj nasıl atılır

İlk mesaj her zaman en önemlisidir. Doğru başlangıç, ilişkinin devamı açısından da önem taşır. Hoşlanılan kıza ilk mesaj atmak için en iyi taktikler burada.

Doğru bir başlangıç hayat kurtarır

Hoşlanılan kıza ilk mesaj atarken ne yazmayı düşünüyorsunuz? “Merhaba” ya da “Selam” yazmak yeterli olacak mı? Kesinlikle böyle bir hata yapmayın. Bunlar artık çok klişe çünkü herkes yapıyor. Karşınızdaki kişiye daha önce hiç almadığı kadar güzel bir mesaj atmanız gerekiyor.

Attığınız mesajı okuyan kızın “Bu çocukta bir şeyler var. Konuşmaya devam etmek için can atıyorum.” şeklinde düşünmesini sağlamanız gerekir. Bunun için ilk mesajınızda hoşlandığınız kişinin ilgisini çeken şeylerden bahsedin.

Ucu açık sorular sormaya çalış

Yeni bir ilişkinin başlangıcı için tanışma esnasında pek çok kez konuşmanızın tıkandığını fark edeceksiniz. Eğer konuşmanın durmasını istemiyorsanız yapmanız gereken ucu açık sorular sormaktır. Soru sorduğunuzda karşınızdaki kişi “Şimdi ben buna nasıl cevap vereceğim?” diye düşünmelidir. Çünkü böyle düşünürse cevap vermeden duramaz.

Her yeni tanışma hikayesinde “Gözlerin hangi renk?” sorusu sorulur. Peki, “mavi” cevabını aldıktan sonra ne yapacağınızı biliyor musunuz? “Benim de kahverengi” diyerek üç mesajlık bir konuşma ne kadar doğru olur? “Mavi” cevabını aldıktan sonra “Biliyor musun? Mavi gözlü olmak aslında bir hastalıkmış.” diye konuşmayı uzatacak ifadeler kullanın. Faydasını göreceksiniz, buna emin olun. Peki, başka nasıl sorular sorulur?

Yazım kurallarına dikkat et

Evet, belki biraz saçma gibi görünüyor ama aslında çok önemli. Yazım ve noktalama kurallarını uyduğundan emin ol. Elbette edebiyat tarihine geçen bir yazar gibi konuşmanız gerekmiyor. Ancak basit dil bilgisi kurallarına ve noktalama işaretlerine uymak işe yarayacaktır.

Stres yapma, rahat ol

İlk mesajı atarken stresli olmanız karşınızdaki kişi tarafından da açıkça anlaşılacaktır. Bu nedenle rahat olun. Dünyanın sonu değil. Ancak hoşlanılan kıza ilk mesaj nasıl atılır taktiklerimiz sayesinde başarılı olacaksınız.

İlk konuşmada rahatlığınızı koruyun. Uzun uzun mesajlar göndermekten çekinin. Kısa ve öz cümleler daha doğru olur.

Komik olmak için kendinizi zorlamayın. Yaptığınız her şakadan sonra gülmeyin. Karşı tarafın gülmesini bekleyin ve ona göre karşı tepki gösterin. Çünkü yaptığınız şakaya karşı taraf gülmez, sadece siz gülerseniz biraz kötü olabilir.

Ona karşı ilgili olduğunu belli et

Özellikle kadınlar ilgi görmeye bayılırlar. Bir kadın saçını kestirdiğinde, saçını boyattığında, yeni bir kıyafet aldığında, farklı bir kombin denediğinde ve bunun gibi pek çok şeyin fark edilmesini isterler. Eğer siz bunu fark eden taraf olursanız ilişkinizin temellerini doğru bir şekilde atmış olursunuz.

İlgi alanlarından bahset

Eminim ki hoşlandığınız kişinin nelerle ilgilendiğini daha önceden biliyorsunuzdur. Eğer bilmiyorsanız bir an önce öğrenin. Onunla konuşurken ilgi alanlarından bahsedin. Kitap okumayı seviyorsa kitaplardan bahsedin. Film izlemeyi seviyorsa filmlerden bahsedin. Bu hem uzun süren konuşmalara hem de hoşlandığınız kişinin ilgisini çekmenize yarar.

Her zaman ilk mesajı siz atmayın

Hoşlanılan kıza ilk mesaj nasıl atılır yavaş yavaş öğrenmeye başladık. İlk mesajı siz attınız bir süre konuşmaya devam ettiniz. Ertesi gün sabah olduğunda “Günaydın” mesajı atacaksınız. Sonraki gün yine, sonraki gün yine… Bu böyle devam edecek. Aslında bu ne kadar muhtaç biri olduğunuzu gösteriyor. Karşı tarafa bunu hissettirmeyin. Eğer sizinle konuşmak istiyorsa bazen o da ilk mesajı atan taraf olacaktır.

Konuşmayı vaktinde bitirin

Sabah başladığınız bir konuşmaya geceye kadar devam etmek istediğinizi biliyorum. Ancak bu her zaman doğru olmayacak, özellikle ilk konuşmada. Hoşlanılan kıza ilk mesaj attığınız günü vaktinde sonlandırın. Bu çok erken olmasın. Mesela, öğleden sonra 4 gibi konuşmaya başladınız diyelim. Akşam 8-9 gibi konuşmayı sonlandırmak doğru olabilir.

Doğru zaman geldiğinde çıkma teklifi et

Uzun bir süredir hoşlandığın kızla konuşuyorsun. Birbirinizin neler sevdiğinizi biliyorsunuz. İlgi alanlarınıza hakimsiniz. Konuşurken de epey eğleniyorsunuz. Artık ilişkiyi dijitalden fiziksele dökme zamanı geldi. Bunu yaparken resmi olmayın. Samimi olmak için doğal bir şekilde teklifinizi yapın.

Hoşlanılan kıza ilk mesaj taktikleri

Exit mobile version