Hamilelik Döneminde İyi Hissetmek İçin Öneriler

Hamilelik Döneminde İyi Hissetmek İçin Öneriler

Minik ellerini avuçlarınıza aldığınızı, tatlı ufak gülümsemelerini, uyuduğu zamanki tatlılığını hayal edebiliyor musunuz? Hamilelik, yoğun duygular ve yepyeni tecrübelerle doludur. Her kadının hamilelik süreci aynı geçmeyecektir. İşte hamilelik döneminde iyi hissetmek için öneriler!

Değişimi benimseyin

Hamilelik döneminde bir kadının vücudunda çok fazla değişime uğrar. Kilo alabilir, karnınızda çatlak ve morluklar oluşabilir. Vücudunuzdaki değişimlerle barışık olun. Hamile göbeğinizle pozlar vererek değişiminizi kutlayın. Hamile kıyafetleri giyin, mutlu olmaya çalışın.

Biraz ağlamak iyi gelebilir

Ağlamak kötü bir şey gibi gelebilir. Aslında psikolojik açıdan sizi onaracaktır. Ağlayan bir insanın vücuduna stresi düşüren bir diğer adıyla aşk hormonu olan oksitosin ve mutluluk hormonu endorfin salgılanır. Hamilelik kolay bir iş değil biraz ağlamak size iyi gelecektir. Ani duygu değişimlerinde kendinizi sıkmayın, salın gitsin.

Temizlendiğinizi bilin

Hamilelik döneminde vajinal akıntılar normal şartlara göre artacaktır. Bu durum vajinanınız doğal şekilde ve içeriden temizlenmesi anlamına gelir. Akıntıların sebebiyet verdiği ıslaklıktan rahat olabilirsiniz bunun için ped kullanabilirsiniz.

Bebeğinize sürprizler yapın

Karnınızdaki minik bebeğiniz birkaç ay sonra yanınızda olacak. Ona sürprizler yapmak istemez miydiniz? Tatlı patikler, bebek kıyafetleri alarak hem kendinizi mutlu edebilir hem de bebeğinize sürpriz yapabilirsiniz.

Bebeğinize yazın

Hamilelik döneminde hissettiğiniz duyguları bir kağıda aktarmak iyi olabilir. Hem içinizi dökmüş olursunuz hem de bebeğiniz büyüdüğünde onunla paylaşabilirsiniz. Bir günlük gibi bebeğinize olan notlarınızın bulunduğu bir defter tutabilirsiniz. Gelecek bir zamanda çocuğunuza bu defteri okuması için hediye etmek güzel olacaktır.

Masaja gidin

Hamilelikte sancılarınızın olması kaçınılmaz bir gerçektir. Bunun yanında bebek kıyafetlerinden tutun çocuğun odasına kadar birçok plan yapacaksınız. Hem zihinsel hem de bedensel olarak oldukça yoruldunuz. Biraz rahatlamaya sizin de ihtiyacınız var. Güzel bir masaj ile zihninizi boşaltın ve bedeninizi rahatlatın.

Kendinizi mutlu edecek şeyler yapın

Kendinizi mutlu etmek için basit şeyler bile yapabilirsiniz. Buna kendiniz karar vermeniz gerekiyor. Manzarası güzel bir restorana giderek eşinizle güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ufak hediyelerle mutlu olmak için elinizden geleni yapın. Unutmayın ki 9 ayın sonunda çok güzel bir bebeğe sahip olacaksınız.

Hamilelik döneminde iyi hissetmek için öneriler yazımız gibi diğer kadın içerikleri için butona tıklayın.

Kadın Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Exit mobile version