Hakkımızda

“Klavyede artı eksi işareti nasıl yapılır?” sorusunun cevabını merak eden kişiler bu yazı sayesinde klavye ile artı eksi işaretinin nasıl yapıldığını öğrenebilecekler. Eğer siz de bu kişilerden biri iseniz az sonra bahsedeceğimiz adımlar sayesinde artık klavyede artı eksi (±) işareti yapabileceksiniz.

Artı eksi işaretinin karşımıza çıktığı en geniş alan kesinlikle matematik oluyor. Herkesin bildiği gibi matematik işlemlerinde ve eşitliklerinde artı eksi işareti sıklıkla kullanılıyor. Peki matematik için bu kadar kritik olan artı eksi işareti nedir, hangi alanlarda kullanılır ve klavyede artı eksi nasıl yapılır? Dilerseniz bu sorularınızı hemen cevaplayalım.

Artı Eksi İşareti Nedir?

Artı eksi işareti, üstte artı işareti altta ise eksi işareti bulunan ve ikisinin birleşiminden oluşan işarete verilen isimdir. matematiğin ve işlemin bulunduğu tüm alanlarda kullanılır. Yani neredeyse bütün derslerde artı eksi işaretine rastlayabiliriz. Matematiğe bağlı olarak tabi ki fizik, kimya ve hesap gerektiren mühendislik derslerinde de artı eksi işaretini görebiliriz. Artı eksi işaretini daha iyi anlayabilmek için artı eksi işaretinin nerelerde kullanıldığına da değinmemiz gerekiyor. Dilerseniz şimdi artı eksi işaretinin nerelerde kullanıldığını aşağıdaki kısımdan öğrenelim.

3 Beğen