Düz – Dağınık Kuaför Topuz Saç Modelleri ve Yapılışları 2020

Düz – Dağınık Kuaför Topuz Saç Modelleri ve Yapılışları 2020

Düz – Dağınık Kuaför Topuz Saç Modelleri ve Yapılışları 2020

Yaz mevsiminin gelmesi ile düğün sezonu açıldı. Düğünlerde kadınların en sık tercih ettiği saç modelleri arasında topuz modelleri yer alıyor. Topuz seçimi yapılırken mutlaka kadınların yüz şekillerine uygun olan modelleri tercih etmeleri gerekir. Özellikle yuvarlak yüz yapısına sahip olan bayanlar yüzlerini daha ince ve uzun gösteren modelleri tercih etmelidir. İnce ve zayıf yüz hatlarına sahip olan bayanlar ise daha doğal ve dağınık topuz modellerini tercih edebilir.

 

Topuz Modellerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Topuz modellerini seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli detay yüz özellikleridir. Bayanların yüz hatları hakkında araştırma yapması gerekir. Özellikle dolgun yüz hatlarına sahip olan bayanlar bu konuya dikkat etmelidir. Topuz modeli seçiminde topuzun kullanılacağı davetlerde büyük önem taşır. Gidilecek davete uygun topuz modeli seçilmelidir. Sade törenler için sade ve doğal topuz modelleri tercih edilmelidir. Model seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise yaş aralığıdır. Genç bayanların kendilerini oldukları yaştan büyük gösterecek modellerden uzak durmaları gerekir. Doğal ve dağınık stopuz modelleri mezuniyet törenlerinde gençlerin en çok tercih ettiği modeller arasında yer alır.

 

Düz Topuz Modelleri

Düz topuz modelleri en çok tercih edilen topuz modelleri arasında yer alır. Özellikle sade ve şık törenlerde, mezuniyet partilerinde sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. İnce ve uzun yüz hatlarına sahip olan bayanlar bu topuz modelini sıklıkla tercih edebilir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan bayanlar bu modelden uzak durmalıdır. Düz topuz yüz hatlarının öne çıkmasına neden olacağı için yuvarlak yüze sahip kişiler tarafından tercih edilmemelidir. Orta yaş grubuna ait olan bayanlar bu modelden sıklıkla yararlanabilirler.

duz-topuz-sac-modelleri-ve-yapilislari-2020

Dağınık Topuz Modelleri

Dağınık topuz modelleri özellikle düğün ve mezuniyet eğlencelerinde en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Genç yaş aralığında bulunan bayanlar için oldukça uygun bir modeldir. Yuvarlak ve geniş yüz hatlarına sahip olan bayanlar bu modelden yararlanarak yüz yapılarını daha ince ve uzun gösterebilirler. Doğal dalgalı ve maşa ile şekillendirilmiş topuz modelleri lise mezuniyetlerinde rahatlıkla tercih edilebilir.

 

daginik-kuafor-topuz-sac-modelleri-ve-yapilislari-2020

Düz Topuz Modelinin Yapılışı

Düz topuz modeli yapılışı sade ve gösterişten uzak olduğu için diğer topuz modellerinden daha kolay yapılır. Düz fön çekilmiş olan saça sünger topuz tokası yardımı ile bu model rahatlıkla yapılabilir. Evde rahatlıkla uygulanabilecek basit topuz modelleri arasında yer alır. Saçın bozulmadan daha uzun süre kalması için mutlaka sprey kullanılmalıdır.

 

Dağınık Topuz Model Yapılışı

Dağınık topuz modeli yapılışı genellikle kalın uçlu saç maşası kullanılır. Kalın uçlu saç maşası saça daha doğal bir görüntü verir. Saç maşası ile şekillendirilen saç dağınık bir şekilde toplanarak şekil verilir.

daginik-kuafor-topuz-sac-modelleri-ve-yapilislari-2020

 

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir